Kirmastılı Kimdir Nerelidir

Kirmastılı Kimdir Nerelidir

29 Nisan 2013 Yazan tatar ramazan

Bugün Kirmastılı Kimdir, nerelidir, nerede doğmuştur gibi soruları pek çok soran kişilere hitaben konumuzu açarak Tatar Ramazan dizisi ve kitabının en önemli karakterlerinden bir tanesini tanıtacağız.

Dizinin oldukça önemli karakterleri içerisinde yer aldığı kesin gözüyle bakılan Kirmastılı hakkında ufak bilgiler vermeye çalışalım. Kirmastılı genel olarak bakıldığında oldukça bilge yapıda, hayatta oldukça fazla şey görmüş ve başından geçirmiş, her zaman düşkünlere ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmiş, haksızlığa tahammülü olmayan ve daima hakkı gözeten biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca sahip olduğu aile bilinci kutsallık seviyesine dayandığı söylenebilir. Kurtuluş savaşı esnasında Galip Hoca (Celal Bayar) ile birlikte düşmanlara karşı savaş göstermiş bir gazi olarak karşımıza çıkıyor.

KirmastılıKirmastılı‘nın ayrıca memleketin kendi yaşadığı dönemlerdeki haline oldukça üzüldüğünü görülebilir. Ayrıca hayatında hep verdiği bu hak savaşına devam ederken Tatar Ramazan gibi bir babayiğit ile tanışması onu oldukça etkiliyor. Hayatının belki de pek çok şeyini değiştirecek dönüm noktaları arasında yer alıyor diyebiliriz. Tatar Ramazan ile birlikte pek çok adaletsizliğe, haksızlığa, insanların yapmış oldukları onursuzluk ve diğer pisliklere karşı mücadele vermeye başlayacaklar.

Dizi içerisinde bu mükemmel karakteri, usta oyuncu Osman Soykut canlandırıyor. Kendisini daha çok Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Aron Feller rolünden hatırlayacaksınızdır. Gelecek konularımız içerisinde usta oyuncunun biyografisi hakkında da bilgiler vermeye devam edeceğiz. Daha önceki konularımız içerisinde sizlere Abdurrahman Çavuş Kimdir başlığıyla dizinin kötü karakterini anlatmıştık. Bu konumuzda da çok sevilecek olan karakterlerden birine yer vermiş olduk.

# # # #

Sosyal ağ butonlarına tıklayıp paylaşarak bize destek olabilirsiniz.Yorum Yapın